مطالعه نشان می دهد دوستی های آنلاین در نوجوانان به اندازه شخصیت آنها مهم میباشد

اگر چه بسیاری از بزرگسالان ممکن است به این باور برسند که بچه ها امروز در واقع واقعی نیستند، همکاری چهره به چهره با دیگر افراد به دلیل زمان زیادی در زمان نمایش آنها درگیر می شوند، یک مطالعه جدید نشان می دهد که آنها از دست دادن مهارت های بین فردی ضروری نیستند.

نوجوانان صرف چندین بار در تلفن های همراه خود، پیام های متنی دوستان، ارسال selfies و تعامل در برنامه های رسانه های اجتماعی و والدین آنها نگران هستند که آنها در زمان چهره به اندازه کافی با دیگران درگیر نیست.با این حال، پژوهش جدیدی از دانشگاه کالیفرنیا ایروین می گوید که نوجوانان از طریق این شیوه های دیجیتال مانند روابط چهره به چهره به همان منافع شخصی دست می یابند.
______________________________________________________________________________________

کلماتی مهم در گوگل :    خرید کریو , خرید وی پی ان, خرید vpn

______________________________________________________________________________________
استفانی ریچ، یکی از همکاران این مطالعه، به Science Daily گفت: “افزایش تعامل همکارانه در فضای مجازی موجب افزایش نگرانی شده است که امروزه دوستی های نوجوانان در حال حاضر کمتر صمیمی و جایگزین نامناسب برای کسانی هستند که در روزهایی که به طور شخصی برگزار شد، “بسیاری از ارتباطات میان نوجوانان به وسیله تکنولوژی میانجی گری می شود و می تواند فرصت های بیشتری برای دوستان برای صرف وقت با هم، به اشتراک گذاشتن افکار و نمایش احساسات نسبت به فضاهای آفلاین تنها باشد.
در مجله تحقیقات تحلیلی نوجوانان، محققان در مورد شش ویژگی دوستی های آنلاین که آنها شناسایی می کنند عبارتند از: افشای خود، اعتبار سنجی، همراهی، حمایت ابزار، حل منازعات و درگیری، و روش های مشابه آنها یا متفاوت از روابط شخصی .

تعاملات دیجیتال، آنها یافت، تا به حال اثرات مثبت و منفی داشته است.

این مطالعه نشان می دهد که ارتباط آنلاین با افزایش احساسات دوستان به همراه یکدیگر، به دلیل گفتگو های آنها می تواند روز یا شب بدون هیچ زحمتی برای هر کسی در اطراف آنها به دلیل پیام های سکسی و خدمات پیام رسانی ادامه یابد. همان سیستم عامل برای ارتباطات نوجوانانی را فراهم می کند که از آنها به عنوان یک فرصت برای کنترل احساسات خود و فولاد خود استفاده می کنند، قبل از پاسخ دادن به چیزی که باعث ناراحتی می شود.

از سوی دیگر، محققان خاطرنشان کردند که از طریق رسانه های اجتماعی و فضای مجازی به طور کلی، دوستی ها می توانند توسط شایعات و شایعاتی که با یک کلیک ساده پخش می شوند مانند آتش سوزی آسیب دیده باشند.

رایش گفت: “ارتباطات دیجیتال ممکن است پیامدهای رفتاری را به دلیل پایداری اطلاعات و سرعت که سفر می کند، افزایش دهد، اما در هسته، دوستی ها دارای ویژگی های کلیدی مشابه هستند.” “اکثر نوجوانان به طور الکترونیکی بیشتر با افرادی که آنها دوستان خود را آفلاین می دانند بیشتر ارتباط برقرار می کنند. بنابراین به جای کاهش صمیمیت در این روابط، تکنولوژی ممکن است مزایای بیشتری را برای نوجوانان فراهم آورد، زیرا ارتباطات بین چهره به چهره و آنلاین به وجود می آید.”

منبع خبر : nydailynews

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *